1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(847) 305-2026
NOW OPEN!
Call to Set an Appontment.
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)
$499.00 Original price was: $499.00.$399.00Current price is: $399.00.
Immersive Riding Experience:
| Battery | 21.6V 6Ah |
|---|---|
| Charging Time | 4-6 |
| Color | Orange |
| Frame | 6061 Aluminum Alloy |
| Max Weight (Lb) | 155 |
| Motor (W) | 180 W, Commuter: up to 500 W |
| Range | Short Range (0–30 miles) |
| Tire Size (In) | 12 x 3 |
| Top Speed (Mph) | 10 MPH, Commuter: Up to 28 MPH |
| Battery (V) | 21.6V |
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)