1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(847) 305-2026
NOW OPEN!
Call to Set an Appontment.
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)
| Battery | 48V 13Ah |
|---|---|
| Charging Time | 4-6 |
| Color | Champagne, Nardo Gray, Navy Blue |
| Max Weight (Lb) | 300 |
| Motor (W) | 500 W, Commuter: up to 500 W |
| Range | Medium Range (31–60 miles), Up to 60 Miles |
| Top Speed (Mph) | 25 MPH, Commuter: Up to 28 MPH |
| Transmission | 7 |
| Battery (V) | 48V |
$1,599.00
$2,599.00
$2,499.00 – $2,749.00Price range: $2,499.00 through $2,749.00
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)