1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(847) 305-2026
NOW OPEN!
Call to Set an Appontment.
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)
| Color | Cloud White, Graphite |
|---|---|
| Battery | 24V 10Ah |
| Charging Time | 4-5 |
| Top Speed (Mph) | 16 MPH, Commuter: Up to 28 MPH |
| Max Weight (Lb) | 200 |
| Motor (W) | 250 W, Commuter: up to 500 W |
| Range | Short Range (0–30 miles) |
| Tire Size (In) | 20 x 1.95 |
| Battery (V) | 24V |
$1,699.00
$1,599.00
$2,599.00
$2,499.00 – $2,749.00Price range: $2,499.00 through $2,749.00
1442 E Hintz Rd
Arlington Heights, IL 60004
(Currently By Appointment Only)
1202 Riverside Dr No. 1
McHenry, IL 60050
(Friday -Sunday)